A Magyarországi Drón Koalíció (MDK) az Innovációs és Technológiai Minisztérium, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Széchenyi István Egyetem, a Közlekedéstudományi Intézet, a Digitális Jólét Program valamint a HungaroControl Zrt. kezdeményezésére májusban több mint 60 taggal jött létre. A kezdeményezéshez az elmúlt hónapokban további partnerek csatlakoztak, így a szakmai szervezet mára közel 100 tagú lett. A koalíció elnökének választották Dr. Rohács Dánielt, a BME tanszékvezető egyetemi docensét, az Autonóm Rendszerek Nemzeti Laboratórium Autonóm légi járművek alkalmazási területének vezető kutatóját.
„A koalíció egy hazai iparági és egyéb érdekelteket magába tömörítő együttműködési platform, fórum, ahol az alapítók és a tagok közösen együttműködve dolgoznak egyebek mellett egy támogató és biztonságot garantáló jogszabályi keretrendszer kidolgozásán. A szervezet közreműködik a magyarországi drónstratégia megalkotásában, támogatni szeretné a pilóta nélküli légijárművek terén, az ehhez kapcsolódó technológiák alkalmazásában és gyártásában érdekelt vállalatokat a nemzetgazdasági szintű versenyképesség növelésében, hozzájárulva ahhoz, hogy Magyarországot a drón iparág meghatározó szereplői között tartsák számon” – fogalmazta meg a nagy összefogással létrejött koalíció céljairól Rohács Dániel elnök, aki szerint a magyarországi drónrepülések számának növekedésére vonatkozó előrejelzések is indokolttá tették egy szervezett keretek között működő, célirányos szakmai koalíciós fórum létrehozását.
„Nemzetgazdasági szintű érdekünk, hogy a kutatás-fejlesztés és a technológiai innovációk iránt nyitottak legyünk, és az úttörő előrelépési lehetőségekkel élve a fejlesztések minél korábbi szakaszába bekapcsolódjunk, meghatározó szerepet kivívva az iparágban szakembereink tudása révén” – hangsúlyozta az innovációra ösztönzés fontosságáról Rohács Dániel.
___
További információk a BME hírében olvashatók.