Skip to main content
Főoldal
ENHU

Main navigation

  • Aktualitások
    • Hírek
    • Események
  • Kutatási területek
  • Anyagok
    • Publikációk
    • Letöltések
  • Partnerek

Az autonóm rendszerek érzékelnek, döntenek, termelnek, vezetnek, sőt még repülnek is

Az Autonóm Rendszerek Nemzeti Laboratórium (ARNL) célja
közúti járművek, légi járművek és robotok mobilitással kapcsolatos kutatása, fejlesztése és innovációs megoldásainak koordinálása.

Bővebben

Aktuális hírek

További hírek
 
2021. Feb. 9.

2019 legjobb tanulmányának választotta az Aerospace magazin Luspay Tamás publikációját

Az MDPI Aerospace című szaklap 2019 legjobb tanulmányának járó Best Paper Awarddal díjazta a Structured Control Design for a Highly Flexible Flutter Demonstrator című publikációt, melynek egyik szerzője Luspay Tamás, a SZTAKI Rendszer és Irányításelméleti Kutatólaboratóriumának tudományos főmunkatársa, társzerzői pedig Manuel Pusch, a DLR (Deutsches Zentrum für Luft- und Raumfahrt) mérnöke, illetve Daniel Ossmann a Munich University of Applied Sciences professzora.
Tovább
Bővebben
 
2020. Dec. 4.

A SZTAKI vezetésével elindult az Autonóm Rendszerek Nemzeti Kutatólaboratórium és Mesterséges Intelligencia Nemzeti Kutatólaboratórium

Dr. Palkovics László innovációs és technológiai miniszter pénteken a Pécsi Tudományegyetemen bejelentette 18 Nemzeti Laboratórium elindulását.
Tovább
Bővebben

Kutatási területek

Minden terület
 

Autonóm közúti járművek

Kísérleti közúti járműveknek a rendszer-komponensekre és funkciókra is kiterjedő fejlesztése, melynek során egyes kiemelt részterületekkel, valamint feladatokkal kapcsolatos irányításelméleti, valamint irányítástervezési szempontok és kutatási eredmények is messzemenően figyelembe vételre kerülnek. E részterületek, feladatok az alábbiak: autonóm működés, földrajzi helymeghatározás, útkörnyezet detektálása, biztonságos kommunikáció, közúti járművek közötti, valamint közúti és más járművek közötti együttműködés, zavarásokra kevéssé érzékeny (robosztus), valós idejű működést lehetővé tevő megvalósítások, és demonstrálhatóság.
Bővebben
Bővebben
 

Autonóm légi járművek

Egy vagy több pilótanélküli légi jármű (UAV) használatát igénylő komplex repülési feladatok tervezése, végrehajtása, kiértékelése, valamint bemutatása. A feladatok végrehajtásában közreműködő autonóm rendszerek (pl. robot-pilóta), rendszer-komponensek tervezése, megvalósítása és tesztelése. Megjegyzendő, hogy e rendszereknek szigorú műszaki  követelményeknek kell megfelelniük ahhoz, hogy a szükséges légi manőverek biztonságosan kivitelezhetőek legyenek. A gyakorlatban ez -- egyebek mellett -- az UAV-n lévő szenzorok, a többkamerás látórendszerek, kommunikációs eszközök, aktuátorok összehangolt és/vagy szinkronizált működését igényli.
Bővebben
Bővebben
 

Autonóm kiber-fizikai gyártórendszerek

Olyan általános, valamint dedikált kiber-fizikai gyártó- és logisztikai rendszerek fejlesztése és működőképességük demonstrálása, amelyek autonóm rendszer-komponenseket is tartalmaznak. A kutató-fejlesztő (K+F) munka a terület alábbi rész-területeire összpontosít: autonóm robotika, ember-robot szimbiózis, együttműködés és közös munkavégzés. E K+F munka során a fizikai gyártó- és logisztikai rendszerek digitális – vagy más szóval: virtuális – ”iker-testvérérei”, vagyis részletes, szimulációra alkalmas funkcionális modelljei, is komoly szerepet játszanak majd.
Bővebben
Bővebben

Partnereink

Bővebben
Bővebben
Bővebben
Bővebben
Főoldal

Legyen partnerünk

 

Legyen tag

Legyen vállalati tag

Aktualitások

  • Állásajánlatok

Kapcsolat

1111 Budapest,
Kende u. 13-17.
+36 1 279 6000
contact@sztaki.hu

© 2020-2021 Autonóm Rendszerek Nemzeti Laboratórium, Budapest