Az alprojekt kutatási célja egy általános célú autonóm robotos műveleti sorrendtervező és multi-ágens végrehajtási mechanizmus kifejlesztése.
Feladatok:
Különféle robotos szerelési, megmunkálási, vagy anyagmozgatási műveletek tervezése során a megoldás hatékonysága szempontjából kritikus optimalizálási feladat az egyes részműveletek sorrendjének és végrehajtási módjának meghatározása. Míg a különböző alkalmazásokban felmerülő tervezési feladatok sok hasonlóságot mutatnak, részleteikben jelentősen eltérhetnek. A kutatás célja olyan általános reprezentáció, megoldó algoritmus, valamint szoftver eszköz kifejlesztése, amelyek segítségével a fenti tervezési feladatok tipikus robotos alkalmazásokban hatékonyan megoldhatók.
A kutatás célja olyan digitális ikermodell (digital twin) kidolgozása, amely ütközés vizsgálat és anyagleválasztás szimulációs modulok segítségével egy valóságos robotos megmunkáló cella pontos digitális mását valós időben le tudja képezni. Ezen digitális ikermodell segítségével virtuális szenzorok létesíthetők, és olyan autonóm valós-idejű cella irányítási rendszert lehet létrehozni, mely nagymértékben támogatja a cella robusztus, hatékony és biztonságos működését.
Diszkrét gyártó és azt kiszolgáló belső logisztikai rendszer nyitott, rugalmas és robusztus erőforrás modellje hozható létre a multi-ágens modellek alkalmazásával. Egy ilyen rendszer működése autonóm módon szerveződni képes ágensek döntései és felügyelete nyomán bontakozik ki. A kutatás célja olyan általános folyamatmodellezési módszertan kidolgozása, amely biztosítja a termelési tervek és ütemtervek időben kibontakozó végrehajtását a műveletekre és erőforrásokra vonatkozó korlátozások betartása mellett.